Ambasadorji

Na teku sodelujejo tudi znani športniki, kulturniki, znanstveniki, gospodarstveniki, medijske osebnosti, skratka tisti, ki so v srcu in glavi zavezani UNESCO idealom in tečejo skupaj z mladimi ali pa se le pridružijo in s svojim sporočilom pospremijo mlade na startu. S svojo udeležbo prispevajo k motiviranju mladih za lasten telesni razvoj in zdrav življenjski slog in k promociji vzgoje za kulturo miru, za strpnost in odprtost do različnosti, za mir, pravičnost in enake možnosti vseh mladih sveta.

AMBASADORJI 8. UNESCO ASP teka mladih:

 

AMBASADORJI 7. UNESCO ASP teka mladih:

V letu 2021 je tek potekal virtualno: Vse udeležence tega teka pa so po VIdeu nagovorili: Nuška Gajšek (županja MO Ptuj), Boštjan Šeruga (ravnatelj Gimnazije Ptuj), Jože Bogataj (nacionalni koordinator UNESCO šol), Gašper Hrastelj (generalni sekretar Slovenske nacionalne komisije za UNESCO) in Bogomir Dolenc (ambasador teka).

AMBASADORJI 6. UNESCO ASP teka mladih so bili:

  • Dr Jernej Pikalo, minister
  • Nuška Gajšek, županja
  • Urška Pliberšek, Unesco mladinska platforma,
  • Barbara Urbanija, Urad Slovenske nacionalne komisije za Unesco,
  • Drago Balant, Urad Slovenske nacionalne komisije za Unesco,
  • Marko Drobnič – TALUM
  • Blaž Brodnjak NLB
  • Dejan Zavec, boksar
  • Dejan Dokl, AZS
  • Aldo Ino Ilešič, kolesar
  • Nina Kolarič, atletinja
  • Jurček Korpič Lesjak, atlet
  • Martin Čater, smučar
  • Klemen Kosi, smučar
  • Filip Flisar, smučar
  • Bogomir Dolenc, ekstremni tekač, ki teče za dobrodelni namen
  • Peter Prevc, smučarski skakalec
  • Anže Lanišek, smučarski skakalec
  • Anže Semenič, smučarski skakalec
  • Tilen Bartol, smučarski skakalec
  • Špela Rogelj, smučarska skakalka
  • Ema Klinec, smučarska skakalka
  • Marko Soršak, glasbenik
  • Mestni svetniki, direktorji ptujskih inštitucij

AMBASADORJI 5. UNESCO ASP teka mladih so:

  • Maja Makovec Brenčič – Ministrica MIZŠ
  • MIRAN SENČAR – župan MO Ptuj
  • Marko Drobnič – Predsednik uprave podjetja Talum
  • Andreja Komel – Direktorica MO Ptuj
  • Jože Bogataj – Nacionalni koordinator slovenske mreže šol UNESCO
  • Barbara Urbanija – Urad Slovenske nacionalne komisije za UNESCO
  • Špela Majcen – UNHCR – Agencija ZN za begunc
  • Marko Soršak -Soki – Glasbenik in vodja projekta »20 za 20«
  • Urška Pliberšek – UNESCO mladinska platforma
  • Patricija Plazar – Slovenska antidopingška organizacija
  • Lena Gabršček – Slovenska antidopingška organizacija
  • PRIMOŽ KOZMUS – atlet
  • DEJAN ZAVEC – boksar
  • JAKOV FAK – biatlonec
  • ALDO INO ILEŠIČ – kolesar
  • NINA KOLARIČ – atletinja
  • Miha Zarabec – Rokometaš RK Celje Pivovarna Laško
  • Vid Poteko – Rokometaš RK Celje Pivovarna Laško
  • Tilen Kodrin – Rokometaš RK Celje Pivovarna Laško
  • Blaž Janc – Rokometaš RK Celje Pivovarna Laško
  • Bogomir Dolenc -Športnik, ki teče za dober namen Projekt Never give up – 10 maratonov v 10 dneh. Projekt 42/42-vse je mogoče – 42 maratonov v 42 dneh

AMBASADORJI 4. UNESCO ASP teka mladih so bili:

  • Maja Makovec Brenčič – ministrica za izobraževanje, znanost in šport
  • Rok Terkaj – Trkaj –  slovenski rapar
  • Miran Senčar – župan MO Ptuj
  • Vlasta Stojak – direktorica MO Ptuj
  • Jure Kuralt – Sloada
  • Nina Makuc – Sloada
  • Luka Vidic – Sloada
  • Peter Prevc – smučarski skakalec
  • Robert Kranjec – smučarski skakalec
  • Maja Vtič – smučarska skakalka
  • Špela Rogelj – smučarska skakalka
  • Klemen Bauer – biatlonec
  • Miha Dovžan – biatlonec
  • Lenart Oblak – biatlonec
  • Rok Tršan – biatlonec
  • Boštjan Kline – smučar
  • Klemen Kosi – smučar
  • Dejan Zavec – boksar
  • Aldo Ino Ilešič – kolesar
  • Nina Kolarič – atletinja
  • Sonja Roman – atletinja
  • Veronika Domjan – atletinja
  • Sabina Veit – atletinja
  • Primož Kozmus atlet
  • Boštjan Napast – direktor Geoplina
  • Marjutka Hafner – UNESCO
  • Bogdan Gabrovec – predsednik OKS
  • Roman Dobnikar – AZS
  • Luka Steiner – AZS
  • Mihael Hameršak – Talum
  • Aleksandra Pivec – direktorica Bistre

AMBASADORJI 3. UNESCO ASP teka mladih so bili:

  • Borut Pahor, predsednik RS,
  • >Peter Prevc, smučarski skakalec,
  • Jurij Tepeš, smučarski skakalec,
  • Primož Kozmus, metalec kladiva,
  • Dejan Zavec, boksar,
  • Nina Kolarič, udeleženka OI, atletika
  • Veronika Domjan, atletinja,
  • Miran Senčar, župan MO Ptuj,
  • Vlasta Stojak, direktorica občinske uprave,
  • Aleksandra Pivec, ZRS Bistra Ptuj,
  • Marko Drobnič, predsednik uprave TALUM,
  • Nataša Mršek, ZRS Bistra,
  • Kaja Bajda, miss športa,
  • Urška Pliberšek, Unesco glasnik
  • Jessica Strelec, Unesco glasnik
  • Tadeja Vaupotič, Unesco glasnik
  • Žan Malek Petrovič, Unesco glasnik
  • Klemen Šorak, Unesco glasnik
  • Marjutka Hafner, Unesco komisija
  • Gašper Hrastelj, Unesco komisija
  • Barbara Urbanija, Unesco komisija
  • Drago Balent, Unesco komisija
  • Ljubica Kosmač, Unesco komisija
  • Mihaela Novak Kolenko, Unesco komisija
  • Luka Steiner, AZS
  • Katja Kustec, AZS
  • Luka Vidic, Sloada
  • Brigita Mardjonović, Sloada
  • Sebastian Bauman, Sloada
  • Janko Dvoršak, Sloada
  • Nina Makuc, Sloada
  • Peter Debeljak, Direktor urada za mladino
  • Darko Repenšek, Direktor direktorata za šport
  • Ksenija Cesar, MIZŠ
  • Katja Kočevar, MIZŠ
  • Aneli Cebek, državna podprvakinja 21 km
  • NK Maribor

AMBASADORJI 2. UNESCO ASP teka mladih so bili:

  • Mojca Rode, gimnastičarka,
  • Urša Tomažič, aktualna Miss športa Slovenije
  • Roman Kejžar, slovenski rekorder v polmaratonu in maratonu, danes trener
  • Nina Kolarič, udeleženka OI, atletika
  • Sašo Meden, urednik revije Tek Plus
  • Miro Kregar, triatlonec
  • Luka Steiner, AZS, predstavnik Atletskega mitinga Velenje
  • Alen Hodnik, direktor Javnih služb Ptuj
  • Ivan Vidovič, MO Ptuj
  • Andrej Trunk, MO Ptuj
  • Jernej Pikalo (Minister za izobraževanje, znanost in šport)
  • Tit Neubauer (vodja kabineta Ministrstva za izobraževanje, znanost in šport)
  • Peter Debeljak (direktor Urada za mladino)
  • Marjutka Hafner (UNESCO)
  • Gašper Hrastelj (UNESCO)
  • Barbara Urbanija (UNESCO)
  • Ljubica Kosmač (UNESCO)
  • Ana Reisman (UNESCO)
  • Milena Antonič (UNESCO)
  • Maša Urbančič (UNESCO)
  • Maja Knapič (UNESCO glasniki)
  • Barbara Užmah(UNESCO glasniki)
  • Tadeja Vaupotič (UNESCO glasniki)
  • Nik Leban (UNESCO glasniki)
  • Ula Litrop (UNESCO glasniki)
  • Žan Petrovič(UNESCO glasniki)
  • Domen Pinter (UNESCO glasniki)
  • Tjaša Dolinšek (UNESCO glasniki)
  • Klemen Šorak (UNESCO glasniki)
  • Maša Pikon (UNESCO glasniki)
  • Špela Osojnik (UNESCO glasniki)
  • Jaka Gruden (UNESCO glasniki)
  • Luka Koprivnik (UNESCO glasniki)
  • Petra Kocjan (Zavod Ypsilon)
  • Mimi Nikolovska (Zavod Ypsilon)
  • Maša Ocvirk (Zavod Ypsilon)
  • Jani Dvoršak (SLOADO)
  • Nina Makuc (SLOADO)
  • Jure Kuralt (mladi ambasadorji proti dopingu v športu)
  • Brigita Mardjonovič (mladi ambasadorji proti dopingu v športu)
  • Matic Smolej (mladi ambasadorji proti dopingu v športu)
  • Blaž Jug (mladi ambasadorji proti dopingu v športu)
  • Andrej Cafuta, Center aerobike Ptuj
  • Mojca Škerlak Tapete dekor:
  • Barbara Kelenc Tapete dekor:

AMBASADORJI 2. UNESCO ASP teka mladih so bili:

  • Dr. Štefan Čelan (župan MO Ptuj)
  • Mirko Vindiš (udeleženec OI, atletika)
  • Peter Mankoč (večkratni svetovni prvak v kratkih bazenih, plavanje)
  • Nina Kolarič ( udeleženka OI, atletika, bivša dijakinja Gimnazije Ptuj)
  • Mitja Petkovšek ( udeleženec OI, gimnastika)
  • Sašo Jereb (judo)
  • Maja Benedičič (udeleženka OI v Torinu, tek na smučeh)
  • Tadeja Brankovič Likozar (udeleženka na več OI, biatlon)
  • Primož Kobe (udeleženec OI v Londonu, atlet)
  • Marjutka Hafner ( generalna sekretarka Slovenske nacionalne komisije za UNESCO)
  • Gašper Hrastelj (namestnik generalne sekretarke Slovenske nacionalne komisije za UNESCO)
  • Barbara Urbanija (svetovalka pri Slovenski nacionalni komisiji za UNESCO)
  • Darja Pikon (nacionalna koordinatorica UNESCO ASP mreže Slovenije
  • Aljuš Pertinač (državni sekretar na Ministrstvu za izobraževanje, znanost in šport)
  • Alen Kofol (direktor direktorata za predšolsko vzgojo in osnovno šolstvo)
  • Gregor Benčina (predsednik Atletske zveze Slovenije)
  • Dejan Levanič (državni sekretar na Ministrstvu za delo, družino in socialne zadeve, bivši dijak Gimnazije Ptuj
  • mag. Peter Debeljak (direktor Urada RS za mladino, bivši dijak Gimnazije Ptuj)
  • Ivan Vidovič (direktor občinske uprave Ptuj)
  • Sašo Meden ( lastnik in urednik revije Tek plus, triatlon)
  • Alen Hodnik (direktor Javnih služb Ptuj)
  • Matjaž Iskra ( še vedno državni rekorder pri mladincih na 200m, atletika, bivši dijak Gimnazije Ptuj)
  • Luka Steiner (predstavnik atletskega mitinga Velenje)
  • Jani Dvoršak (predsednik Slovenske antidopinške organizacije SLOADO, član Olimpijskega komiteja)
  • Samo Korpar (doktor fizikalnih znanosti in predavatelj na Univerzi v Mariboru na Fakulteti za kemijo in kemijsko tehnologijo, raziskovalec na Inštitutu Jožef Štefan v Ljubljani, bivši dijak Gimnazije Ptuj)
  • Peter Vilfan (državni reprezentant, trener)
  • Ana Hauptman (nekdanja atletinja in tekačica, vodja INTERSPAR Qlandia Ptuj)
  • Dominika in Igor Osvald (svetovna popotnika, svoje sedem letno potovanje okrog sveta predstavljata s projektom 7 letna pot)
  • Polona Fijavž (novinarka RTV SLO, bivša dijakinja Gimnazije Ptuj)
  • Dvojčici Nika in Eva Luna Prusnik (dijakinji Gimnazije Poljane, finalistki Misija Evrovizija 2012).
  • Klara Drofenik (UNESCO GLASNIK)
  • Urška Pliberšek (UNESCO GLASNIK)
  • Tjaša Dolinšek (UNESCO GLASNIK)
  • Ula Litrop (UNESCO GLASNIK)
  • Tadeja Vaupotič (UNESCO GLASNIK)
  • Luka Pirec (Ambasador proti dompingu v športu)
  • Maruša Končar (Ambasador proti dompingu v športu)
  • Tadej Jug (Ambasador proti dompingu v športu)
  • Matej Drinovec (Ambasador proti dompingu v športu)
  • Danej Navrboc (Ambasador proti dompingu v športu)
  • Veronika Dvoršak (Ambasador proti dompingu v športu)
  • Jan Družina (Ambasador proti dompingu v športu),
  • Blaž Jug (Ambasador proti dompingu v športu)
  • Sebastian Bauman (Ambasador proti dompingu v športu)
  • Daniela Močnik (UNESCO klub Cerklje)
  • Polona Močnik (UNESCO klub Cerklje)
  • Petra Kocjan (UNESCO mladinska platforma – Zavod Ypsilon)
  • Uršula Butkovič (UNESCO mladinska platforma – Zavod Ypsilon)
  • Mateja Šoštarič (UNESCO mladinska platforma – Zavod Ypsilon)
  • Deja Krajnc (UNESCO mladinska platforma – Zavod Ypsilon)
  • Maribor – Evropska prestolnica mladih 2013 – predstavniki
  • Veronika Domjan (članica državne reprezentance, športna ambasadorka Gimnazije Ptuj, atletika)